اصول صحیح بسته‌ بندی و ارسال کالا برای مشتری

برای بسته‌بندی محصولات جهت ارسال آن‌ها به مشتری چه نکات و قوانینی وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل بسته‌بندی مناسب، جلوگیری از آسیب دیدن کالا قبل از رسیدن به دست مشتری و ایجاد یک تجربه‌ی خرید لذت‌بخش و راضی‌کننده برای آنها است.

شرکت ستاک تلاش می‌کند تا کالا را در بهترین شرایط و با بسته‌بندی مناسب به‌دست مشتریان برساند، اما کالاهای عوامل فروش هم باید قبل از ارسال به انبار دارای بسته‌بندی و لیبل مناسب باشند.

در این مقاله سعی کردیم دستورالعمل‌های بسته‌بندی محصولات را در اختیار شما قرار دهیم.

این دستورالعمل ها از ۱ تیر ماه 1401 لازم الاجرا بوده و در صورت عدم بسته بندی مناسب، .... پس حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید و دستورالعمل های ذکر شده را هنگام بسته بندی کالاها و محموله ها رعایت کنید.

با این کار هم میزان مرجوعی در اثر آسیب دیدگی بسته بندی یا کالا کاهش پیدا خواهد کرد، هم مشتریان راضی تری خواهید داشت و نتیجاتا امتیاز بالاتری از ایشان دریافت خواهید کرد.

 

بسته‌ بندی و ارسال سفارش

۱ . کالاهای هر سفارش را در یک بسته قرار دهید، درصورتی‌ که به دلیل حجم یا تعداد بالای کالاها تمام محصولات یک سفارش داخل یک کارتن یا یک بسته‌بندی قرار نمی‌گیرند، باید برای هر بسته بندی یک لیبل جداگانه چاپ کرده و روی لفاف سفارش الصاق کنید.

2 . کالاهای سایز بزرگ و کوچک

3 . حتما توجه کنید که جعبه‌ یا بسته‌بندی محصول باید مرتبط به خود محصول یا نهایتا بی‌نام و نشان باشد و از ارسال محصول در جعبه‌ی محصولی دیگر جددا خودداری کنید.
نمونه: عامل فروش رگلاتور فشار گاز را در جعبه‌ی چرخ‌خیاطی ارسال کرده، در این شرایط ....

 

شرایط لیبل کالا

قبل از ارسال محصول ، لازم است لیبل مخصوص اطلاعات پستی چاپ و کالا به صورت صحیح چسبانده شود.
لیبل، شناسنامه سفارش است و باید به صورت کامل و بدون خط خوردگی و با وضوح بالا چاپ شود.
تمامی اطلاعات باید در کادر لیبل، چاپ شده باشد. در صورتی ‌که قسمتی از اطلاعات خارج از کادر یا مخدوش باشد، موجب تاخیر در ارسال سفارش مشتری و در نهایت جریمه‌ی عامل فروش می‌شود.
لیبل نباید روی مرز دو سطح کارتن چسبانده شود.
لیبل متعلق به هر سفارش، باید دقیقا روی همان سفارش چسبانده شود.
لیبل باید روی بسته‌بندی چسبانده شود و از نصب آن روی بدنه خود کالا خودداری شود.

نظر خود را بنویسید

Blog.Comments