آناروبیک

چسب آناروبیک چیست؟

مکانیسم و عملکرد کیور شدن (عملیات خشک شدن ، چسبیدن و … را کیور می گویند) چسب آناروبیک یا بی هوازی هنگامی که با سطح فلزی تماس پیدا می کند فعال می شود ، این حالت باعث می شود که چسب قفل رزوه حالت ژل شده و کیور شود .برای تسهیل کیور شدن کامل چسب آناروبیک نیاز به حذف اکسیژن و همزمان همراه با تماس فلز نیاز هست. یعنی حداقل یک جز داخل مفصل ها و اتصالات باید فلزی باشد. در این هنگام مولکول های واکنشی در داخل چسب مکانیسم : درزگیری ، سیلانت (آب بند کننده) را فعال می کنند و باعث پلیمریزاسیون مونومرها شده و شکل جامد مانندی به خود می گیرند (حالت پلاستیک مانند). اصل اساسی چسب آناروبیک ، پلیمریزاسیون در غیاب هوا یا اکسیژن و در تماس با فلز است .به همین علت ظرف انواع چسب آناروبیک همیشه نصفه هستند و نصف دیگر آن از هوا پر شده. چسب ها و درزگیرهای بی هوازی (چسب آناروبیک) با توجه به نیازهای کاربردی دارای قدرت های مختلف هستند  ، چسب های بی هوازی (عدم وجود جریان هوا) اغلب به عنوان “ترکیبات قفل کننده” شناخته می شوند . که برای ایمن سازی ، آب بندی و نگه داشتن قطعات بلبرینگی ، قطعات روتاری ، رزوه دار یا مشابه آن ها استفاده می شود . این چسب مقاومت برشی بسیار بالایی تشکیل می دهد.

 • چسب قفل کننده

  ● گروه قفل كننده
  از اين گروه برای ايمنی و محکم نگه داشتن پیچ و مهره ها یا قفل کنندگی آنها که احتمالا یا دائما در اثر ارتعاش یا بارهای ضربه ای به مرور باز می شوند ، استفاده می شود. در رزوه استفاده شده از خوردگی جلوگیری نموده و آب بندی نیز می کند. با انتخاب صحیح نوع لاک ست ، پس از چسباندن یا سخت شدن ، امکان بازکردن یپچ ، مهره یا رزوه با ابزارهای معمولی وجود دارد.

  ...
 • چسب آناروبیک - آب بندی کننده

  ● آب بندی کننده (نشت بندی)
  لاک ست های آب بندی کننده در اتصالات رزوه ای و لوله ها برای آب بندی یا برطرف کردن احتمال نشتی (نشت بندی) بکار می روند. بر خلاف نوارتفلون یا خمیر و کنف در اثر ارتعاش ، اتصال باز نشده و نشتی نخواهد داشت. محل اتصال از خوردگی محفوظ مانده و تا زمان باز کردن (با ابزارهای معمولی) خواص خود را حفظ می کند.

  ...
 • چسب آناروبیک - آب بندی سطوح

  ● آب بندی سطوح
  واشرساز لاک ست برای درزبندی کامل دو صفحه فلزی و فلانچ ها بکار می رود ، بنحويکه پس از روی هم قرار دادن دو صفحه، کلیه ناصافی ها را پر کرده و بهترين درز بندی را بوجود می آورد. اضافه چسب باقیمانده در محفظه داخلی، سخت نشده و بدون ایجاد مزاحمت يا آلودگی از آن خارج می شود.

  ...
 • چسب آناروبیک - نگهدارنده

  ● گروه نگهدارنده
  نگهدارنده لاک ست برای نصب قطعات استوانه ای (محوری)، چرخدنده ، چرخ زنجير ، بوش ، بلبرينگ و . . . در هوزينگ يا بر روی شافت استفاده شده و با استحکام عالی حتی موجب اتصال دائمی می گردند، چسبهای اين گروه بهترين جايگزین برای انطباقات پرسی و حتی دقيق بوده و برای قطعاتی که در جای خود لق شده است نيز مناسب است.

  ...
 • چسب یو وی

  چسب هاي یو.وی ( لاک ست ) بصورت تک جزئی و بدون حلال است و برای چسباندن قطعات از جنس شیشه، مواد مصنوعی و فلزات که نیاز به عدم اثرگذاری چسب ( قطعات شفاف ) یا تولید و مونتاژ سریالی ( سخت شدن سریع ) دارند استفاده می شود.
  ● مزایا:
  1-تک جزئی
  2-استفاده آسان
  3-سریع سخت شونده
  4-سخت شدن در دمای محیط
  5-غلظت کم مواد آلاینده در محیط کار
  6-درجه حرارت پایین در طول زمان سخت شدن
  ● یو.وی مایع
  یو.وی مایع لاک ست با پایه اکرلیک برای اتصال کلیه قطعات از جنس شیشه، مواد مصنوعی شفاف به یکدیگر و یا فلزات، سرامیک و مواد مصنوعی غیر شفاف مناسب است. این محصول با تابش نور مرئی و یا نور لامپ های هالوژن ( بدون نیاز به نور UV ) قابل سفت شدن می باشد.

 • چسبهای آناروبیک یو وی

  چسب هاي یو.وی ( لاک ست ) بصورت تک جزئی و بدون حلال است و برای چسباندن قطعات از جنس شیشه، مواد مصنوعی و فلزات که نیاز به عدم اثرگذاری چسب ( قطعات شفاف ) یا تولید و مونتاژ سریالی ( سخت شدن سریع ) دارند استفاده می شود.
  ● مزایا:
  1-تک جزئی
  2-استفاده آسان
  3-سریع سخت شونده
  4-سخت شدن در دمای محیط
  5-غلظت کم مواد آلاینده در محیط کار
  6-درجه حرارت پایین در طول زمان سخت شدن
  ● یو.وی آناروبیک
  یو وی آناروبیک تک جزئی است و مناسب تولید سریالی قطعات و مواردی که نیاز به سفت شدن سریع چسب هست ، می باشد. همچنین برای قطعات هم محور ، بوش ، بلبرینگ و شافت از جنس فلزی ، فلز به شیشه ، شیشه به لاستیک ، شیشه به سرامیک و شیشه به شیشه مناسب است.