چسب آناروبیک

چسب آناروبیک (Anaerobic Glue)، چسب های صنعتی هستند که به صورت تک جزئی می باشند و در غیاب هوا (خلأ) و مابین دو سطح فلزی سخت می شود و اضافه چسب باقی مانده، در مجاورت هوا سخت نشده، به راحتی قابل پاک کردن است. سمی بودن آن ها  از دیگر خانواده اش کمتر است و بوی ملایم و نامطبوعی دارند و برای فلزات، خورنده نیستند. انواع مختلف چسب آناروبیک دارای غلظت، استحکام و تحمل دمایی متفاوت هستند. همچنین جنس آن ها دارای سطوح فعال، نیمه فعال و غیر فعال بوده و بر اساس نوع چسب، زود تر یا دیرتر و یا با استفاده فعال کننده عمل می نمایند.

چسب ستاک معمولا جهت اتصال ساختاری استفاده می شود که بیشتر جهت اتصال فلز به فلز، فلز به شیشه و به مقدارکمتر جهت چوب و پلاستیک استفاده می گردد. و در صنایع مختلفی از جمله هوا فضا، خودرو سازی، نفت و گاز، نظامی و… کاربرد دارند. و در ظروف پلی اتیلن با حجم های 20 ، 50 ، 250 گرمی و یا بیشتر نگهداری می شوند. همچنین وجود هوا در این ظروف ضروری است به طوری که قابل نگهداری در دمای اتاق و با درب بسته، به مدت حداقل یکسال می باشند. برای اطلاعات بیشتر با شماره ی 09102296673 تماس بگیرید.

چسب لاک ست به طوری کلی به 3 دسته تقسیم بندی می شوند:

- چسب قفل کننده، برای ایمنی و محکم نگه داشتن پیچ و مهره ها یا قفل کنندگی آن ها، که در اثر ارتعاش یا بار های ضربه ای به مرور باز می شوند، قابل استفاده است. چسب قفل کننده در رزوه استفاده می شود و از خوردگی جلوگیری نموده و آب بندی نیز می کند. و پس از چسباندن یا سخت شدن ، امکان بازکردن پیچ ، مهره یا رزوه با ابزار های معمولی وجود دارد.

- چسب آب بندی کننده (نشت بندی)، در اتصالات رزوه ای و لوله ها برای آب بندی و یا برطرف کردن احتمال نشتی (نشت بندی) بکار می رود و بر خلاف نوار تفلون یا خمیر و... در اثر ارتعاش، اتصال باز نشده و نشتی نخواهد داشت. محل اتصال ایجاد شده با چسب واشر ساز، از خوردگی محفوظ مانده و تا زمان باز کردن (با ابزار معمولی) خواص خود را حفظ می کند.

- چسب آب بندی سطوح یا چسب واشر ساز، برای درز بندی کامل دو صفحه فلزی و فلانچ ها به کار می رود به نحوی که پس از روی هم قرار دادن دو صفحه، کلیه ناصافی ها را پر کرده و بهترین درز بندی را به وجود می آورد. همچنین باقیمانده چسب واشر ساز، در محفظه داخلی سخت نشده، و بدون ایجاد مزاحمت یا آلودگی از آن خارج می شود.